Miasto - Tygodnik Koszaliński

Majówka? Zajęcia indywidualne!

I w tym roku miejskie instytucje kultury nie organizują specjalnych majówkowych imprez dla mieszkańców. Możemy tylko powspominać festyny na terenach dożynkowych i inne atrakcje.

Majówka w tym roku trwa wyjątkowo długo, bo zaczyna się już po południu w piątek, 27 kwietnia, a kończy w niedzielę, 6 maja. Wystarczy wziąć trzy dni wolnego (30 kwietnia, 2 maja i 4 maja), by mieć dziewięć dni laby. Tylko – co robić?

Gierek w Koszalinie

Klub „PRO-KONTRA”  zaprasza na debatę obywatelską 9 maja (środa) o godz. 16. Gościem  będzie eurodeputowany Adam Gierek.

Spotkanie zorganizowane zostanie w siedzibie Unii Pracy przy ul. Piłsudskiego 11-15.

Komplikacje językowe

Coraz częściej jest niestety tak, że coś, co wydaje się proste, staje się skomplikowane, utrudniając zrozumienie intencji osoby wypowiadającej np. jakąś opinię i, co gorsze, zniekształca rzeczywistość, a przez to kształtuje błędne o niej pojęcie.
Kilka dni temu policjanci wstydzili się ucieczki przewożonego radiowozem przestępcy, zakutego w kajdanki. Kiedy wyszło na jaw, że gagatek ten poradził sobie bez trudu z rozkuciem rąk i czmychnął z chwilowej niewoli, rozpoczęli festiwal tłumaczenia tego przypadku rzecznicy tej szacownej służby.

Coraz mniej szans Gwardii na utrzymanie

Piłkarze drugoligowej Gwardii Koszalin przegrali przed swoją widownią 1:4 z zespołem ROW 1964 Rybnik w meczu 28. kolejki i mają coraz mniej szans na wywalczenie punktów potrzebnych by utrzymać się w rozgrywkach.
Od początku spotkania zarysowała się optyczna przewaga drużyny z Rybnika, która dłużej była przy piłce i dokładniej rozgrywała swoje akcje, ale nie miała zbyt wielu sytuacji strzeleckich.

Ratusz nie pracuje

W poniedziałek, 30 kwietnia, nie załatwimy żadnych spraw w Urzędzie Miejskim w Koszalinie.

Urzędnicy będą odbierać należny im dzień wolny za święto przypadające w sobotę, a tak było 6 stycznia, w święto Trzech Króli.

Majówka w Koszalinie

  Majówka      ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

W trakcie majówki odbędą się też uroczystości patriotyczne. I tak:

Koszaliński Komitet Obchodów 1 Maja zaprasza w tym dniu o godz. 10 pod pomnik Byliśmy-Jesteśmy-Będziemy do złożenia kwiatów z okazji Święta Pracy, a od 11 na Rynku Staromiejskim zacznie się manifestacja i festyn.Natomiast 2 maja o godz. 12 na Placu Polonii oraz Skwerze Pioniera z okazji jubileuszu 100-lecia niepodległości sto rodzin utworzy łańcuch „Biało-czerwona łączy pokolenia”.

Noga z gazu!

W środę, 25 kwietnia, przy ul. Krakusa i Wandy Inspekcja Transportu Drogowego uruchomiła stacjonarny fotoradar.

Urządzenie zostało zdemontowane na czas remontu, który dobiegł już końca.

Majówka na sportowo

Sianów zaprasza na  majówkę na sportowo.

1 maja Piknik im. Ryszarda Targaszewskiego, stadion miejski przy ul. Strzeleckiej w Sianowie, w programie Ekstremalny Bieg Terenowy dla dorosłych na 6km. 750 m dla dorosłych, bieg dla dzieci na 67,5 m dla maluchów , 675 m. dla dzieci oraz DKMS - realizowany w ramach kampanii społecznej przez Sianowską Akademie Seniora. Będą też dmuchane zabawki i atrakcje dla dzieci.

Spotkanie w archiwum

W piątek, 27 kwietnia, o godz. 17 w Archiwum Państwowym w Koszalinie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 2, odbędzie się spotkanie pt. „Organizacje pozarządowe i problemy regionalizmów”, które poprowadzi dr Paweł Migdalski.

W programie m. in. prezentacja publikacji: „Słownik historyczny Nowej Marchii w średniowieczu. Zeszyt V - Ziemie drawska, świdwińska, złocieniecka, kaliska, „duży i mały pazur” (ziemia ińska)” autorstwa prof. Edwarda Rymara oraz „Regionalne towarzystwa historyczne w Polsce w epoce globalizacji” pod red. dr. Pawła Migdalskiego i prof. Wojciecha Iwańczaka.

Strona 9 z 1315

Oglądasz teraz: Start