Miasto - Tygodnik Koszaliński

Co robić z morzem czasu?

Najbliższa jesień będzie stała pod znakiem emerytów. Do blisko dziewięciomilionowej armii dołączą nowi, zgodnie ze zmianą przywracającą dawny wiek przechodzenia w stan spoczynku.

W pierwsze październikowe i listopadowe dni ponad 300 tysięcy osób w Polsce (w Koszalinie nawet 6 tysięcy wg danych ZUS) nie będzie musiało rano wstać, ubrać się i ruszyć do pracy.

KOMUNIKAT POLICJI

Osoby, które w nocy 17 kwietnia 2017 roku, około godziny 23:00, były świadkami wypadku drogowego na drodze krajowej nr 6 pomiędzy Biesiekierzem  a Koszalinem, w okolicy skrzyżowania z drogą w kierunku Kotłowa, gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów:

Ford Fiesta nr rej. FZ23... i Daci Duster  nr rej. ZKO25... prosimy się o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przy ul. Słowackiego 11, lub telefonicznie pod numerem  94 342 94 70, 94 342 92 88, bądź całodobowo pod nr 997.
W szczególności poszukujemy kierującego i pasażerów samochodu wyprzedzanego przez pojazd Ford Fiesta.Dzień Pionierów

10 maja w godz. 12-13 w Urzędzie Miejskim (sala 300) obchodzony będzie Dzień Pionierów.

W programie: „Powojenny Koszalin i jego mieszkańcy w zasobie Archiwum Państwowego w Koszalinie” – wykład Roberta Boruckiego, starszego kustosza Archiwum Państwowego w Koszalinie.

Znane i nieznane

W Galerii „Ratusz” 9 maja o godz. 16.30 wernisaż Waldemara Jarosza. Artysta przedstawi swoje prace pow wspólnym tytułem „Znane i nieznane zakątki Koszalina”.

Mamy znikomą wiedzę historyczną

   Wiktor Kamieniarz   ::  Fot:  MARIUSZ CZAJKOWSKI

Rozmowa z Wiktorem Kamieniarzem, nauczycielem historii, dyrektorem II Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie
Na początku maja obchodzimy trzy święta, z których dwa odnoszą się do naszego patriotyzmu. To święto Konstytucji 3 Maja i święto Flagi Rzeczpospolitej. Dlaczego takie dni powinniśmy znajdować się w naszym kalendarzu?

- Wiedza historyczna jest w polskim społeczeństwie znikoma. Funkcjonuje tylko w oparciu
o pewne mity, które są potrzebne do kształtowania tzw. hurrapatriotyzmu. Zapytałem w dniu naszej rozmowy uczniów klasy pierwszej, czyli takich, którzy w gimnazjum mieli lekcje

Rocznica zakończenia wojny

Organizatorzy zapraszają mieszkańców na obchody rocznicy zakończenia  II wojny światowej 8 maja. O godz. 21  przed pomnikiem „Płomienne Ptaki” Władysława Hasiora (ul. Gdańska) uroczysty capstrzyk.

Tożsamość w telefonie?

Koszalin, Ełk i Łódź. Nie wiadomo, dlaczego Ministerstwo Cyfryzacji wybrało te trzy miasta. Pewne jest to, że od 11 maja ich mieszkańcy, po uzyskaniu uprawnień, będą mogli w urzędzie wylegitymować się... telefonem komórkowym.

To na razie pilotaż, z którego skorzystają wyłącznie chętne osoby. Maria Lis, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego uspokaja, że plastikowe dowody osobiste nie stracą ważności. Każdy obywatel ma obowiązek mieć ten dokument tożsamości. Za to nowy sposób jej potwierdzenia w urzędzie nie będzie obowiązkowy. Ma za to usprawnić załatwianie spraw, bo większość właścicieli telefonów komórkowych ma je zawsze przy sobie. A dowodu osobistego często zapominamy zabrać z domu.

NOWY NUMER TYGODNIKA MIASTO JUŻ W SPRZEDAŻY

   MIASTO   ::  Fot:  MARIUSZ CZAJKOWSKI

Nowy numer Tygodnika Miasto w sprzedaży w każdy piątek, a w nim: najważniejsze informacje tygodnia z naszego miasta, ciekawe, interesujące reportaże, najwięcej zdjęć z najciekawszych wydarzeń.
UWAGA!!! Kupując  Tygodnik MIASTO otrzymujesz dodatkowo, przejrzysty, 32-stronicowy program telewizyjny z opisami większości kanałów. CENA GAZETY BEZ ZMIAN!

Wyścig do żłobka, przedszkola

Rodzice, którzy złożyli podania o przyjęcie dzieci do publicznych przedszkoli, 12 maja o godz. 15.00, poznają pierwszą listę przyjętych. Na potwierdzenie swego wyboru dostaną tydzień.

Ostateczne wyniki naboru placówki wywieszą 19 maja o godz. 15.00.Już wiadomo, że miejsc w samorządowych przedszkolach (691) nie wystarczy dla wszystkich dzieci. Rodziców, chętnych do umieszczenia w nich dzieci, zalogowało się w systemie elektronicznym, 939.

WIĘCEJ INFORMACJI W NOWYM WYDANIU TYGODNIKA MIASTO

Strona 9 z 1199

Oglądasz teraz: Start