Miasto - Tygodnik Koszaliński

Były detektyw tropi podpalacza

  Krzysztof Rutkowski   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Krzysztof Rutkowski, właściciel firmy detektywistycznej, prowadzi śledztwo w Koszalinie. O jego przebiegu, jak to ma w zwyczaju, poinformował na konferencji prasowej w blasku fleszy i otoczeniu zamaskowanych pracowników.

Chodzi o sprawę podpalenia lokalu gastronomicznego w Mielnie przy deptaku Kościuszki. Przebieg zdarzenia, do którego doszło w maju, zarejestrowały kamery monitoringu. Do środka lokalu, przez kratkę wentylacyjną, została wlana łatwopalna ciecz i podpalona. Były detektyw przekonuje, że było to 10 litrów paliwa.

Folk ciągle w modzie

W czwartek, 6 lipca, w Sianowie ruszy 4. Folk Film Festiwal. Ale ta impreza to nie tylko filmy. Nie zabraknie też przedstawień, muzyki i... smaków.
Na czwartek zaplanowano obrady jury IV Konkursu Krótkich Filmów o Wsi. Tego samego dnia o godz. 17 organizatorzy zapraszają do galerii Zorza na wernisaż „Fotografia według aktorów” z udziałem fotografa Sergiusza Sachno. O godz. 18 w kinie Zorza odbędzie się spotkanie z reżyserem Kubą Czekajem. O godz. 19 projekcja filmu „Disco polo”.

Zapracowany jak... radny?

Jest ich dwadzieścioro pięcioro. Spotykają się co miesiąc na sesjach, ale też pracują w komisjach i zapraszają mieszkańców do spotkań podczas dyżurów.

Przed koszalińskimi radnymi dwa miesiące wakacji. Czy zasłużyli na wolne? Przeanalizowaliśmy aktywność samorządowców z ostatniego roku.Dla koszalińskich radnych sprawowanie mandatu nie jest głównym źródłem zarobku. Mają swoje biznesy, pracują na etacie, część z nich – choć na emeryturze – udziela się społecznie.

Sieć szpitali coraz bliżej

Wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski ogłosił w środę, 28 czerwca, jak będzie wyglądała sieć szpitali w regionie.

Do sieci zakwalifikowały się prawie wszystkie placówki poza tymi najmniejszymi. W Koszalinie gwarantowane finansowanie będą miały: Szpital Wojewódzki w Koszalinie, Specjalistyczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc, spółka Affidea (Międzynarodowe Centrum Onkoterapii) i Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSW.

Zderzyły się trzy auta

  WYPADEK   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Do wypadku doszło na krajowej 11 za miejscowością Będzino.

Kierujący renault jadący od Koszalina w kierunku Kołobrzegu nie zachował należytej ostrożności, zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzył w tył ciężarówki, a następnie uderzył w autobus, po czym auto dachowało.
Kierujący  autem renault w ciężkim stanie został przewieziony  do szpitala.

NOWY NUMER TYGODNIKA MIASTO JUŻ W SPRZEDAŻY

  MIASTO   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Nowy numer Tygodnika Miasto w sprzedaży w każdy piątek, a w nim: najważniejsze informacje tygodnia z naszego miasta, ciekawe, interesujące reportaże, najwięcej zdjęć z najciekawszych wydarzeń.
UWAGA!!! Kupując  Tygodnik MIASTO otrzymujesz dodatkowo, przejrzysty, 32-stronicowy program telewizyjny z opisami większości kanałów. CENA GAZETY BEZ ZMIAN!

Oszuści nie próżnują!

W środę, 28 czerwca, mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie otrzymali kilkanaście zgłoszeń o kolejnych próbach oszustw na seniorach.

Mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP skontaktował się telefonicznie z seniorami i usiłował wprowadzić ich w błąd, aby wyłudzić ich życiowe oszczędności.

Niesprawiedliwe głosowanie

Informowaliśmy niedawno o konieczności zmiany nazw niektórych ulic w mieście. Były konsultacje społeczne, a efektem - głosowanie. I mieszkańcy wybrali.

Jednak głosowanie zrodziło wiele pytań. Niektórzy uważają, że było niesprawiedliwe. Wystosowali pismo – protest do prezydenta miasta.
Pismo złożyli 8 czerwca. Czytamy w nim m.in., że kilkudziesięciu mieszkańców ulicy Franka Zubrzyckiego (która ulicą Zubrzyckiego pozostała, choć sama postać się zmieniła, bo upamiętnia żołnierza AK Leona Zbigniewa) jest niezadowolonych ze sposobu przeprowadzenia głosowania: „... O tym, kogo wybrać na patrona ulicy, winni decydować mieszkający na tych ulicach obywatele.

Dwie Maje zwyciężają po raz piąty!

  Dwie Maje   :: Fot: Archiwum

W dniach 15-17 czerwca 2017 roku miał miejsce  XX Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Muzyki Gitarowej – Trzęsacz 2017. Jak zawsze – zaznaczyli się tam uczniowie koszalińskiej szkoły muzycznej.

Pierwsze miejsce w kategorii zespołów kameralnych zdobył duet „Dwie Maje” czyli Maja Jodłowska i Maja Rynkiewicz (obie na zdjęciu) z klasy gitary Zbigniew Dubielli. W ostatnim półroczu dziewczyny zdobyły główne laury w konkursach krajowych i zagranicznych już po raz piąty! W tej samej kategorii II miejsce zajął duet Maciej Skiba i Jakub Stańczyk z klasy Piotra Tyborskiego.(dj)

Strona 9 z 1218

Oglądasz teraz: Start