Miasto - Tygodnik Koszaliński

Zmagania lekkoatletów zakończone

Zawodnicy Klubu Lekkoatletycznego Bałtyk Koszalin mają już za sobą ostatnie starty w tym roku. Ostatnie występy odnotowali w Mityngu Zakończenia Sezonu, który odbył się na stadionie w Białogardzie.
Jakub Gibki z czasem 52,20 s oraz Julia Tarasewicz z wynikiem 61,20 s zyskali najlepsze wyniki biegów na dystansie 400 m. Drugie miejsca w swoich konkurencjach zajęli: Michał Piejko na 100 m (11,86 s - rekord życiowy), Weronika Czeszewska na 300 m (44,10 s - rekord życiowy), Wiktor Ziobro na 400 m (52,83 s) oraz Kacper Komorowski w rzucie oszczepem (42,25 m).

Zanim nastąpi udar mózgu

20 i 27 października Szpital Wojewódzki w Koszalinie organizuje dla mieszkańców bezpłatne konsultacje z neurologami w ramach akcji edukacyjno-profilaktycznej. Będzie można m.in. dowiedzieć się, jakie objawy mogą spowodować udar mózgu.

Jedna na sześć osób na świecie przeszła lub przejdzie udar mózgu. Doświadczają tego zwykle osoby po czterdziestym roku życia. Nie warto lekceważyć objawów bo jest to trzecia najczęstsza przyczyna zgonów w Polsce.

Kolejne lokale dla rodzin

 Kolejne lokale dla rodzin  :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Ponad tysiąc mieszkań w ciągu 21 lat działalności oddało do użytku Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Koszaliński samorząd, będący jedynym udziałowcem tej spółki, przeznaczył na ten cel 35 mln zł. Klucze do kolejnych lokali odebrały  24 rodziny.
W trzech klatkach przy ul. Holenderskiej 34-38 powstało szesnaście mieszkań dwupokojowych i osiem trzypokojowych. W tym miesiącu zyskają one łącznie 65 lokatorów. Niektórzy z nich już mieszkają w zasobach KTBS, ale z powodu powiększenia rodziny zamienili lokale.

Głosujmy!

Trwa głosowanie do budżetu obywatelskiego. Piszemy o tym szerzej w dzisiejszym wydaniu tygodnika. Sam pomysł był trafiony, od pierwszej edycji mieszkańcy zainteresowali się nową ideą. Niestety, nie zawsze zainteresowanie kończy się... głosowaniem. Warto oddać głos.
Każdy mieszkaniec ma wpływ na to, w jaki sposób będą wydane trzy miliony złotych. Mimo że to już szósta edycja, a efekty poprzednich są widoczne w mieście, to problemem jest frekwencja. Średnio na projekty, zaproponowane przez mieszkańców, głosuje 10 tysięcy osób. Raz mniej, raz więcej.

Sukces festiwalu „Integracja Ty i Ja”

Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja”, który od kilkunastu lat odbywa się w Koszalinie, został nagrodzony wyróżnieniem w kategorii Superlodołamacz podczas gali Lodołamacze 2018, która odbyła się za Zamku Królewskim w Warszawie.

Nagrodę odebrała dyrektorka wydarzenia Barbara Jaroszyk. Organizatorem konkursu „Lodołamacze” jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych założona przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Koszalinianie ustanowili nowy rekord

 Nowy rekord  :: Fot:  Mariusz Czajkowski

1222 osoby zatańczyły w Hali Widowiskowo-Sportowej.

Tym samym został ustanowiony nowy rekord Polski w jednoczesnym tańcu tego samego układu. Wśród uczestników imprezy byli Piotr Jedliński, prezydent Koszalina, jego żona Anna i Krystyna Kościńska, przewodnicząca Rady Miejskiej.

Aerobik, plastyka i muzyka

Klub „Kanion” KSM „Przylesie” zaprasza na aerobik. Ćwiczenia wyszczuplające, poprawiające sylwetkę oraz sprawność fizyczną.

Zajęcia będą się odbywać w poniedziałki i środy od godz. 18 do 19. Dzieci od 5 do 10 lat klub zaprasza na zajęcia plastyczne - w każdą środę od godz. 16 do 17.30. A dzieci i dorosłych na naukę gry na syntezatorze i akordeonie. Zajęcia indywidualne.

Pierwsze w sezonie zwycięstwo Gwardii na wyjeździe

 W AKCJI  :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Piłkarze trzecioligowej Gwardii Koszalin zanotowali pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w meczu wyjazdowym. W 10. kolejce spotkań pokonali w Jarocinie tamtejszą Jarotę 2:0 (0:0). To trzecia wygrana koszalinian w tym sezonie.
Bramki dla Gwardii zdobyli Paweł Bednarski w 60. minucie i Rafał Majtyka w 85. minucie. Gra Gwardii może nie wyglądała najlepiej, ale przede wszystkim liczą się wywalczone trzy punkty.

Wielki niedosyt po meczu z Pogonią

Piłkarze Leśnika Manowo zremisowali na wyjeździe z Pogonią Połczyn Zdrój 2:2 w meczu 10. kolejki w grupie zachodniopomorskiej IV ligi. Pozostał im jednak wielki niedosyt, bo byli faworytami tego spotkania i prowadzili już nawet 2:0.
Leśnik jechał do ostatniej w tabeli drużyny po trzy punkty i chociaż od 16. minuty grał w dziesięciu powinien zanotować zwycięstwo. We wspomnianej minucie czerwoną kartkę za faul taktyczny ujrzał obrońca z Manowa Damian Więckowski.

Strona 9 z 1359

Oglądasz teraz: Start