Miasto - Tygodnik Koszaliński

Weterani z medalami

Reprezentanci Koszalina i naszego regionu wywalczyli pięć medali podczas 27. Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters, które odbyły się w Toruniu.
Jedyne złoto zdobył Arkadiusz Kozak w kategorii M45 na dystansie 800 m. Najwyższy stopień podium dał mu wynik 2.14,39 min. - Broniłem tytułu wywalczonego rok temu i udało się ten plan zrealizować.

„Zamrożona” inauguracja

W piątek, 2 marca powinna rozpocząć się wiosenna rywalizacja w rozgrywkach piłkarskiej II ligi. Dzień później Gwardia Koszalin miała podejmować Olimpię Elbląg.

Jak się jednak okazało zimowy okres przygotowań nie dobiegł jeszcze końca, bo z powodu złej aury odwołano wszystkie mecze 20. kolejki. Inauguracja wiosennych rozgrywek w II lidze nastąpi prawdopodobnie 10 marca.

Bieg Tropem Wilczym

W niedzielę, 4 marca, odbędzie się w Koszalinie Bieg Tropem Wilczym poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Rywalizacja toczyć będzie się na dystansach 1963 m (godz. 12) oraz 10 km (godz. 12.30). Start w pobliżu Urzędu Miejskiego.

Uroczystość patriotyczna

Społeczny Komitet Organizacyjny zaprasza na uroczystość patriotyczną z okazji 73. rocznicy zdobycia Koszalina przez Armię Radziecką i stworzenia podstaw do rozwoju polskiego Koszalina”.

4 marca (niedziela) o godz. 9 na Cmentarzu Wojennym żołnierzy Armii Radzieckiej poległych w walkach o wyzwolenie ziemi koszalińskiej w 1945 r. odbędzie się ceremonia złożenia kwiatów i zapalenia zniczy przez mieszkańców Koszalina.

Są pieniądze, brakuje pracowników

Dwie kolejne firmy dostały unijne dofinansowanie na rozwój działalności. Pozyskane pieniądze pozwolą na rozbudowę zakładów i zakup nowoczesnych maszyn.

Wzrost liczby zamówień to dla firm powód do radości i konieczność znalezienia dodatkowych pracowników. Z tym jednak są problemy.
Działająca w Koszalinie spółka GIPO i z kapitałem duńskim i działająca w Boninie firma Inter-Metal za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego dostały ok. 5,5 mln zł w ramach konkursu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
(ejm)

Żołnierze na nowych kwaterach

   Żołnierze na nowych kwaterach     ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

10 z 23 mieszkań w nowo wybudowanym bloku przy ul. Karłowicza7 j-l ma już swoich lokatorów. Są to wojskowi służący na terenie garnizonów w Koszalinie i Darłowie. Budynek powstawał prawie siedem lat, bo w trakcie pojawiły się problemy techniczne.
Zgodnie z art.  21 ustawy o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej z 22.06.1995 r. żołnierzowi zawodowemu od dnia wyznaczenia na pierwsze stanowisko służbowe do dnia zwolnienia z czynnej służby wojskowej przysługuje prawo do zakwaterowania na czas pełnienia służby wojskowej w miejscowości, w której żołnierz pełni służbę, albo w miejscowości pobliskiej albo za jego zgodą w innej miejscowości.
(ejm)

Anioły i ikony

Galeria Jednego Artysty, klub  Na Skarpie, ul. Na Skarpie 17 zaprasza 9 marca o godz. 16.30 na wernisaż malarstwa na drewnie Doroty Kazimierczuk i Wojciecha Kowalskiego z Plonki, woj lubelskie pod tytułem „Pod Frasobliwym Aniołem”.

Fotografia intymnie

Bałtycka Galeria Sztuki CK105, ul.Zwycięstwa 105 zaprasza 8 marca o godz. 18 na wernisaż wystawy fotografii Wojciecha Druszcza „Portret intymny”.To jubileuszowa wystawa znanego fotografa i reportera.

Zebrał na niej prace powstałe w ciągu pół wieku jego pracy w prasie krajowej i zagranicznej

Notatki z podróży

Galeria region Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, Pl.Polonii 1 zaprasza 6 marca o godz. 17.00 na wernisaż wystawy rysunku Wala Jarosza „Notatki z podróży”.

Artysta zaprezentuje szkice z podróży do Turcji, na Maderę i Sycylię.

Strona 9 z 1296

Oglądasz teraz: Start