Miasto - Tygodnik Koszaliński

„Kolejna niebezpieczna zmiana”

Nowa ordynacja wyborcza do samorządu, którą proponuje Prawo i Sprawiedliwość, jest niebezpieczna – uważa poseł Platformy Obywatelskiej, Stanisław Gawłowski.

Według niego za każdym razem, gdy rządząca partia się za coś zabiera, to trzeba się bać.Zdaniem polityka PO partia Jarosława Kaczyńskiego chce uniemożliwić wygraną w wyborach samorządowych osób spoza partii politycznych.

Muzykujący seniorzy po raz drugi

Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Muzycznej Fraza zaprasza 18 listopada o godz. 13 do Filharmonii Koszalińskiej na  II Regionalny Przegląd Muzykujących Seniorów Instrumentalistów.

To jeden z elementów projektu „Z muzyką za pan brat” realizowanego od 2009 r. skierowanego do muzykujących seniorów 60+. W tegorocznym przeglądzie wezmą udział soliści oraz zespoły instrumentalne z całego kraju. Wstęp wolny.(dj)

Seksowne boiska

Trwa kampania przeciwko molestowaniu, głównie kobiet przez mężczyzn, choć przecież bywa i odwrotnie. Obyczajowość sprzed wieków, może nawet dopiero sprzed stu lat (w naszej części świata) trudno zmienić.

Także nam, samym kobietom. Wszak tyle lat byłyśmy uważane za gorszy gatunek homo sapiens, przeznaczony do ściśle określonych ról w życiu… pana i władcy. Mężczyzn zawsze wspierały (i w gruncie rzeczy nadal to czynią) reguły religijne. Wszystkie, bez względu na wyznanie. Teraz jednak sytuacja bardzo powoli, lecz się zmienia.

Z myślą o najmłodszych

Władze Sianowa postanowiły urozmaicić małym mieszkańcom gminy czas spędzany na świeżym powietrzu.

Na terenie parku miejskiego powstaną dwa atrakcyjne place zabaw, z których już niebawem skorzystają dzieci. W Urzędzie Miasta i Gminy Sianów została podpisana umowa, dzięki której projekt będzie realizowany.

Sens bez sensu

Kto nie pamięta z lat dziecięcych i młodzieńczych następujących fraz: „mamo, a on się przezywa”, „mamo, to on się zaczął (bić, przezywać itp)” .

Słowa takie wygłaszaliśmy, kiedy na nas padało oskarżenie o jakieś przewinienia podwórkowe czy piaskownicowe.Oczywiście, określenie „on się przezywa” oznaczało, że osobnik, na którego rzucaliśmy oskarżenie, nie przezywał sam siebie, a wręcz przeciwnie, używał w stosunku do nas niecnych słów.Jakie były efekty zrzucania z siebie odpowiedzialności to już całkiem inna sprawa.

I TY MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ !

86 projektów zostało zgłoszonych przez mieszkańców do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Wśród nich jest 47 osiedlowych i 39 ogólnomiejskich.

Do głosowania zostały dopuszczone 43, z czego 9 to te osiedlowe. Można na nie głosować od 10 listopada do 24 listopada włącznie, zarówno w formie papierowej, jak i w Internecie.

Gwardia grała, lider strzelał gole

 W AKCJI   :: Fot: Mariusz Czajkowski

W drugim w tym sezonie spotkaniu na swoim boisku piłkarze Gwardii bardzo chcieli sprawić niespodziankę i pokonać lidera rozgrywek II ligi GKS 1962 Jastrzębie Zdrój.

Niestety, mimo niezłej gry i kilku okazji strzeleckich zostali „wypunktowani” przez rywali, przegrywając 0:2. Bramki dla gości strzelili Daniel Szczepan w 15 minucie i Kamil Adamek w 77 minucie. W zespole Gwardii najlepsze okazje do zdobycia bramki mieli Michał Szubert w pierwszej połowie meczu oraz Przemysław Brzeziański w drugiej części spotkania. Groźne strzały oddawali też Adrian Kwiatkowski i Kamil Poźniak.

Szczypiornistki Energa AZS przegrały po rzutach karnych

Po bardzo zaciętej i wyrównanej walce szczypiornistki Energa AZS Koszalin przegrały na wyjeździe z zespołem KRAM Start Elbląg po rzutach karnych 2-3. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się rezultatem 22:22 (8:11).
Skład i bramki Energa AZS: Beata Kowalczyk, Aleksandra Sach – Dominika Grobelska, Kseniia Protsenko, Monika Michałów, Paula Mazurek 3, Tamara Smbatian 1, Paulina Tracz 1, Romana Roszak 4, Kamila Kaczanowska, Kinga Lalewicz 3, Gabriela Urbaniak 5, Hanna Rycharska 4, Adrianna Nowicka 1.

Osiemnaście strat Gwardii i wysoka porażka

 W AKCJI   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Nie skuteczność, a duża liczba niewymuszonych strat zdecydowała o wysokiej porażce szczypiornistów Gwardii Koszalin w wyjazdowym meczu 8. kolejki w ramach rozgrywek w grupie A I ligi.

Koszalinianie przegrali w Gorzowie Wielkopolskim z tamtejszą Stalą 24:34 (10:17). Koszalinianie, którzy nie jechali na ten mecz w roli faworyta trzymali się dzielnie do 17 minuty, kiedy na tablicy świetlnej widniał rezultat 7:7. Od tego momentu ich osiem strat z rzędu bezlitośnie wykorzystali rywale i Stal prowadziła w 24 minucie 15:7.

Strona 4 z 1257

Oglądasz teraz: Start