Miasto - Tygodnik Koszaliński

Beksiński i fotografia

Bałtycka Galeria Sztuki CK105, ul. Zwycięstwa 105 zaprasza 17 maja o godz. 18 na otwarcie wystawy „Od fotografii do fotomontażu komputerowego” Zdzisława Beksińskiego.

„PRO-KONTRA” zaprasza

Obywatelskie Forum Dyskusyjne „PRO-KONTRA” im. Aleksandra Małachowskiego zaprasza mieszkańców Koszalina na otwarte spotkanie dyskusyjne, które odbędzie się 16 maja (środa) o godz. 17 w siedzibie Unii Pracy przy ul. Piłsudskiego 11-15.

Temat spotkania: „Mity, na których oparta jest polska polityka".

Miód u amazonek

Zarząd Stowarzyszenia Koszaliński Klub Amazonka zaprasza koszalińskie amazonki na spotkanie z  Mieczysławem  Biskupskim nt. „Zarys pszczelarstwa i miodu,  pozyskiwanie na naszym terenie”

. Spotkanie odbędzie się 15 maja o godz. 17  w siedzibie klubu przy ul. Morskiej 9.

Jest nowy dyrektor

10 maja, zgodnie z przyjętym planem, odbyły się przesłuchania kandydatów na stanowisko dyrektora Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. Wszyscy, którzy złożyli swoje oferty, stawili się i w ciągu trzech godzin zostali wysłuchani przez komisję kwalifikacyjną.

Komisja liczyła 9 osób, byli w niej dwaj przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, trzej z Urzędu Miejskiego. Cztery osoby reprezentowały bibliotekę, w tym także członków związków zawodowych tej placówki. - Komisja  brała pod uwagę trzy kryteria – mówi Przemysław Krzyżanowski, zastępca prezydenta miasta.

Rzezi drzew nie będzie

  Rzezi drzew nie będzie     ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Zielony Koszalin robi się coraz bardziej... betonowy. Częste wycinki drzew władze miasta uzasadniają remontami dróg i budową ścieżek rowerowych. Ale w przypadku ulicy Piłsudskiego miarka się przebrała.

Mieszkańcy powiedzieli: dość. W ratuszu sprzeciw usłyszeli i... najprawdopodobniej wycinki 50 drzew na tej zabytkowej ulicy nie będzie.Na jazdę ulicą Piłsudskiego kierowcy narzekają od lat. Dziury straszą, a i piesi coś niecoś o slalomie między wyrwami w chodniku mogliby powiedzieć.

Dyżury radnych

W poniedziałek, 14 maja, w godz. 16.30-17.30 w siedzibie Rady Osiedla „Na Skarpie” przy ul. Na Skarpie 17 dyżurować będą radni Leopold Ostrowski i Izabela Wilke oraz przedstawiciele RO – Teresa Tomczyk, Teresa Labisch, Krystyna Strzałkowska i Halina Gołas.

W czwartek, 17 maja, w godz. 16-18 w siedzibie Rady Osiedla „Lechitów” przy ul. Łużyckiej 30 dyżurować będą radni Krzysztof Sławiński i Ryszard Tarnowski oraz przedstawiciele RO – Barbara Pawlak i Małgorzata Sawko, w godz. 17-18 w siedzibie Rady Osiedla „Śródmieście” przy ul. Andersa 24 dyżurować będzie radny Artur Wezgraj oraz dzielnicowy I Komisariatu Policji, a w godz. 16-18 przedstawiciele RO – Alojzy Biront i Irena Wyka.

Koszalin tańczy

Tancerka Anna Głogowska poprowadzi galę tańca, jaka odbędzie się w niedzielę, 13 maja, w Hali Widowiskowo-Sportowej.

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „King Dance” zgromadzi tancerzy z całej Polski. Wystąpią też dzieci z koszalińskich przedszkoli. Turniej potrwa od 9.30 do wieczora.

Pałac otwarty

W sobotę, 12 maja, od godziny 10.30 do 13, Pałac Młodzieży w Koszalinie, ul. Bogusława II 2, otwiera swoje drzwi dla młodych mieszkańców miasta.

Będzie można odwiedzić wszystkie sekcje i pracownie, wziąć aktywny udział m.in. w zajęciach ceramicznych i plastycznych, zobaczyć pokaz umiejętności tanecznych i wokalnych, a może uda się także zerknąć jak pracuje sekcja kulinarna „Mały Kuchcik" i skosztować pyszne ciacho. Tego dnia będzie można zapisać się do wybranych sekcji na rok szkolny 2018/2019.

Twórcze poszukiwania

Galeria Jednego Artysty w Klubie Osiedlowym Na Skarpie, ul. Na Skarpie 17, zaprasza 11 maja o godz.16.30 na otwarcie wystawy malarstwa Danuty Iskrzyckiej pod tytułem „Poszukiwania”.

Strona 4 z 1315

Oglądasz teraz: Start