Miasto - Tygodnik Koszaliński

Mistrzowie

Anita Włodarczyk, Adam Kszczot, Paweł Fajdek i kilkunastu innych polskich sportowców – o nich mówiło się dużo w sierpniu. Ich nazwiska odmieniane były przez wszystkie przypadki, a twarze pojawiały się w telewizji, internecie i na zdjęciach w prasie.

Wszystko za sprawą medali, które zdobyli podczas 24. Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w Berlinie. Koszalinianie po raz kolejny dumni byli z Małgorzaty Hołub-Kowalik, która zdobyła złoty medal w sztafecie 4x400 metrów.

Subtelności

Polacy to ludzie delikatni, subtelni i, chciałoby się powiedzieć, powściągliwi w wydawaniu kategorycznych opinii. Takie podejście do sprawy ma swoje dobre strony, ale niestety zniekształca często obraz rzeczywistości.
Spójrzmy na niedawne, dwa wydarzenia z obszaru polityki i stosunków społecznych. Pierwsze odbiło się szerokim echem na całym świecie, chociaż z dużym prawdopodobieństwem można zakładać, że bohater i główny wykonawca spektaklu, o którym mowa, nie przypuszczał, że jedno słowo przez niego wypowiedziane spowoduje lawinę.

Amfiteatr z poślizgiem

  AMFITEATR  :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Wszystko wskazuje na to, że remont amfiteatru po raz kolejny się opóźni. W środę, 29 sierpnia, otwarto koperty z ofertami od wykonawców. Rozstrzygnięcie przetargu przekładano dwa razy.

Najpierw z 20 na 27 sierpnia, a później na 29 sierpnia. Do Centrum Kultury 105, które nadzoruje inwestycję, wpłynęła jedna oferta. Przedsiębiorstwo Budownictwa Piotr Flens zaproponowało za wykonanie inwestycji zgodnie z wytycznymi kwotę przekraczającą 44 miliony złotych.

Przystanek Kuźnia

Stowarzyszenie „Refugium", Pracownia Kowalstwa „Kuźnia" i Sołectwo Węgorzewo Koszalińskie zapraszają na II Plenarowe Spotkania z Rzemiosłem i Sztuką Kowalską „Przystanek Kuźnia".

W programie m.in. warsztaty dla dzieci i młodzieży, inscenizacja, pokaz odlewu broni białej i występ grupy Fire Show. Impreza 7-9 września w Węgorzewie Koszalińskim.

Mirosław Skórka z Lepszym Koszalinem

Wybrałem Lepszy Koszalin, ponieważ mi odpowiada jego różnorodność – są tu osoby z różnych środowisk, o różnych poglądach.

Dla mnie na pierwszym miejscu są: honor, uczciwość, sprawiedliwość. Wiele osób mnie zna i wie, że dotrzymuję słowa, więc teraz obiecuję, że państwa nie zawiedziemy.Kandydatem LK na prezydenta miasta jest Mariusz Krajczyński, a do sejmiku województwa – Artur Wezgraj.
(red)

CHCIAŁ WYPŁACIĆ NIE SWOJE PIENIĄDZE

Policjanci z Wydziału PG na podstawie pozyskanych informacji i wnikliwej pracy operacyjnej zatrzymali 55-letniego mieszkańca Koszalina. Mężczyzna w banku, w centrum miasta chciał wypłacić z konta pieniądze pochodzące z przestępstwa.
Policjanci ustalili, że transakcja dotycząca przelewu kwoty 80 tysięcy złotych na specjalnie utworzone kilka dni wcześniej konto, odbyła się bez zgody właściciela pieniędzy. Posiadacz dopiero po  jakimś czasie zauważył ich brak na rachunku.

Udana inauguracja sezonu szczypiornistek Energa AZS

  W AKCJI  :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Szczypiornistki Energa AZS Koszalin na inaugurację nowego sezonu w PGNiG Superlidze zmierzyły się przed swoją widownią z Ruchem Chorzów i nie zawiodły oczekiwań. Pewnie pokonały rywalki 30:25 (16:12).
Skład i bramki Energa AZS: Aleksandra Sach, Izabela Prudzienica – Dominika Han 3, Paula Mazurek 1, Marcelina Budnicka, Paulina Tracz 3, Romana Roszak 7, Kamila Kaczanowska, Monika Michałów 1, Natalia Volovnyk 5, Tamara Smbatian 5, Natalia Striukowa 2, Hanna Rycharska 1, Adrianna Nowicka 2, Marta Tomczyk.
Kolejny mecz koszalinianki rozegrają na wyjeździe w sobotę, 8 września z UKS PCM Kościerzyna. Początek gry wyznaczono na godz. 17.
(zs)

Porażki Bałtyku i Gwardii

Nie powiodło się koszalińskim zespołom w meczach 5. kolejki rozgrywek piłkarskich w grupie 2 trzeciej ligi. Bałtyk przegrał u siebie z Chemikiem Bydgoszcz 2:3, a Gwardia uległa na wyjeździe 0:2 drużynie KP Starogard Gdański.
Piłkarze Bałtyku przegrali, chociaż mieli w sumie więcej okazji strzeleckich od swoich rywali. Drużyna z Bydgoszczy zaprezentowała jednak więcej dojrzałości w grze i miała nieco szczęścia. Bramki dla Bałtyku zdobyli: Maciej Gregorek (44 min.) i Krystian Krauze (76 min). Gole dla Chemika strzelili: Rafał Więckowski (41 min.), Wojciech Mielcarek (42 min.) i Piotr Siekirka (59 min.).

Służą od 27 lat

  Służą od 27 lat  :: Fot:  Mariusz Czajkowski

Od czasu ich powołania do dziś zmieniła się ich liczba, siedziba, liczba stopni, które mogą uzyskać i zakres obowiązków. Straż Miejska świętowała 27 lat działalności.
Służbę 7 dni w tygodniu pełni 25 funkcjonariuszy, w tym cztery kobiety. Jedno miejsce czeka na kandydata. Rocznie strażnicy odbierają nawet 14 tys. zgłoszeń.

Strona 4 z 1344

Oglądasz teraz: Start