Miasto - Tygodnik Koszaliński

Kto będzie trzymał pilot?

Bez elektroniki w życiu codziennym ani rusz, nawet lekarz może nas zdalnie zbadać i diagnozę postawić.

Przyszedł czas na domy, po naszpikowaniu kablami i czujnikami oraz wyposażeniu właściciela w pilot lub aplikację na smartfon zwane „inteligentnymi”. Najpierw programowano bramy wjazdowe i garażowe, by kierowca nie musiał wysiadać z auta. To już żaden cud. Teraz możemy zaprogramować wszystko – oświetlenie, okna (otwieranie, rolety, zasłony, żaluzje), drzwi, ogrzewanie, a w ogrodzie zraszacze, może nawet kosiarkę.

Przelali krew dla potrzebujących

388 osób oddało krew w ramach kolejnej akcji Mundurowy dar serca.  Strażnicy więzienni, miejscy, graniczni, policjanci, żołnierze i strażacy oddali łącznie prawie 175 litrów życiodajnego płynu.

Letnia akcja pomocy to inicjatywa Zakładu Karnego przy ul.Strefowej 17. Krew może oddać każda zdrowa osoba, ważąca minimum 50 kg, w wieku 18-65 lat. Chętni mogą się zgłaszać  do oddziału terenowego w Koszalinie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie przy ul. Chałubińskiego 7. Godziny rejestracji: 7.45 - 11.00. Kontakt tel. 094 34-18-603,tel. całodobowy  601 268 – 236.
(ejm)

Plac zabaw jak marzenie

  Plac zabaw jak marzenie   :: Fot: Mariusz Czajkowski

6-letni Kuba do niedawna zmagał się z białaczką. Podczas walki z chorobą pragnął, jak inne dzieci, bawić się przed domem. To nie było możliwe ze względu na brak placu zabaw.
Dzięki Fundacji Mam Marzenie po dwóch latach starań chłopiec może korzystać z nowych urządzeń. Fundacja zajmuje się spełnianiem marzeń dzieci w wieku 3- 18 lat chorujących na choroby zagrażające ich życiu.
(ejm)

NIETRZEŹWY KIEROWCA SKAZANY W TRYBIE PRZYSPIESZONYM

Policjanci z koszalińskiej drogówki w trakcie działań kontrolno- pomiarowych zatrzymali samochód, którym kierował 57-letni obywatel Ukrainy.

Mundurowi od razu wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

KONTROLE STANU AUTOKARÓW PRZEWOŻĄCYCH DZIECI NA WYPOCZYNEK

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wyjeżdżających na wycieczki, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Koszalin wspólnie z pracownikami ITD prowadzą kontrole autobusów zajmujących się obsługą transportową wycieczek. Podczas czynności szczególną uwagę zwracają na stan trzeźwości kierowcy oraz posiadane przez niego uprawnienia i dokumentację. Policjanci skupiają się także na stanie technicznym autokaru, sprawdzają ogumienie, oświetlenie, oznakowanie,  a także obowiązkowe urządzenia, w które powinien być zaopatrzony pojazd.                                                               

PRZEWOZIŁ BUSEM 10 OSÓB NA „PACE”

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, którzy w sezonie letnim pełnią służby na terenie miasta i powiatu koszalińskiego zatrzymali do kontroli kierowcę busa.

W trakcie sprawdzania dokumentów wynikało z nich, że pojazd jest zarejestrowany do przewozu trzech osób w kabinie. W busie znajdowało się 10 osób, z czego wszyscy podróżowali w miejscu do tego nieprzystosowanym i zabronionym.Za przewożenie nadmiernej ilości pasażerów kierowca busa został ukarany najwyższym możliwym mandatem i punktami karnymi.

O kulturze w polityce i na scenie

  Małgorzata Kidawa-Błońska   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Klub Obywatelski w Koszalinie zaprosił Małgorzatę Kidawę-Błońską, wicemarszałek Sejmu. To jej kolejna wizyta w naszym mieście w tym roku.
Razem z przewodniczącą Rady Miejskiej Koszalina, Krystyną Kościńską, rozmawiały o kulturze „dobrej zmiany”.Poruszyły zagadnienia kultury debaty publicznej, a także ingerencji obecnej władzy w tworzenie kultury i sztuki. Zdaniem obu pań partia rządząca usiłuje przejąć kontrolę nad każdą sfera życia Polaków.
(ejm)

Siódmy wyjazd do rodaków na Litwie

  Siódmy wyjazd do rodaków na Litwie   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Do Taboryszek na Wileńszczyźnie pojechał kolejny transport pomocy humanitarnej, który zorganizowało Stowarzyszenie Pomocy Polakom ze Wschodu.

Jak zwykle dary trafią do wszystkich mieszkańców wsi, bez względu na pochodzenie. Na Litwę delegacja z Pomorza Środkowego wyruszyła 13 lipca.

Zagraj z „Frazą”

Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Muzycznej „Fraza” zaprasza na spotkanie informacyjne, dotyczące uczestnictwa w projekcie „Z muzyką za pan brat".

Projekt jest organizowany po raz dziewiąty i skierowany do osób, które ukończyły 60. rok życia i zamieszkują województwo zachodniopomorskie. Spotkanie odbędzie we wtorek 18 lipca, o godz. 13 w siedzibie stowarzyszenia Koszalin, ul. Zwycięstwa 168 (parter, na lewo). W programie projektu warsztaty muzyczne w ośmiu klasach (keyboard, gitara klasyczna, gitara elektryczna, gitara basowa, perkusja, ukulele oraz emisja głosu).

Strona 4 z 1218

Oglądasz teraz: Start