Miasto - Tygodnik Koszaliński

NOWY NUMER TYGODNIKA MIASTO JUŻ W SPRZEDAŻY

  MIASTO  :: Fot: MARIUSZ CZAJKOWSKI

Nowy numer Tygodnika Miasto w sprzedaży w każdy piątek, a w nim: najważniejsze informacje tygodnia z naszego miasta, ciekawe, interesujące reportaże, najwięcej zdjęć z najciekawszych wydarzeń.
UWAGA!!! Kupując  Tygodnik MIASTO otrzymujesz dodatkowo, przejrzysty, 32-stronicowy program telewizyjny z opisami większości kanałów. CENA GAZETY BEZ ZMIAN!

Mistrzostwa koła wędkarskiego

Koło Wędkarskie Rokosowo-Jedliny  zaprasza do udziału w III Mistrzostwach Koła w wędkarstwie Spławikowym. Zawody odbędą się 20 maja  na jeziorze Świdno Małe(Kacze) koło Sianowa.

Zapisy i szczegółowe informacje do 19 maja pod tel. 600 237 621 lub na  adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Spotkanie autorskie

19 maja o godz. 17 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej (sala konferencyjno-kinowa, pl Polonii 1) odbędzie się spotkanie autorskie z dr Kacprem Pencarskim - promujące publikację pt. „Gospodarka miast rejencji koszalińskiej w latach 1918 - 1939".

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Jedynak z Polskiego Towarzystwa Historycznego - Koło w Koszalinie.

AWANTURA ZAKOŃCZONA ZARZUTAMI I ARESZTEM ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW

  Sadzonki konopi indyjskich  :: Fot: KMP KOSZALIN

Policjanci z WRD koszalińskiej komendy otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z koszalińskich mieszkań. W trakcie kiedy weszli na klatkę schodową, wyczuli bardzo silną woń marihuany.

Jak się szybko okazało zapach wyłaniał się z mieszkania, w którym miała mieć miejsce interwencja. Mundurowi po wejściu do lokalu od razu zobaczyli sadzonki konopi indyjskich, które ustawione były w słonecznym miejscu, na parapecie okiennym.

Pałac Młodzieży zaprasza

W piątek 19 maja o godz. 16.30, na Rynku Staromiejskim zobaczymy i usłyszymy zespoły artystyczne PM. Wystąpią wokaliści i tancerze, zespoły gitarowe i rockowe.
Zapraszamy również na imprezę plenerową, kulturalno-rekreacyjną, skierowaną do mieszkańców Koszalina. Ulica Barw rozpocznie się również o 16.30, odbywać się będzie na ulicy Bogusława II.W programie konkursy, zabawy dla całych rodzin oraz bogata oferta pracowni plastycznych.

Wspomnijmy Andrzeja Słowika

Prezydent Miasta, Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Koszalin-Słupsk ZPAP oraz Jadwiga Kabacińska-Słowik zapraszają 19 maja, o godz.17.00 do galerii Ratusz  na wernisaż wystawy malarstwa przypominającej twórczość Andrzeja Słowika.

Dwurnik w Koszalinie

Bałtycka Galeria Sztuki CK105 zaprasza 19 maja o godz.19.00 na wernisaż wystawy Edwarda Dwurnika „W dowód przyjaźni i wdzięczności”.

Na wystawę złożą się 42 prace z kolekcji prywatnych oraz Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie a powstałe w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Edward Dwurnik to jedna z najbardziej rozpoznawalnych osobowości polskiej sztuki współczesnej.

O gospodarce przedwojennego Koszalina

Koszalińska Biblioteka Publiczna przy pl Polonii 1 zaprasza na spotkanie z dr. Kacprem Pencarskim, autorem książki pt.: „Gospodarka miast rejencji koszalińskiej w latach 1918 - 1939".
Pracownik Akademii Pomorskiej w Słupsku i Archiwum Państwowego w Koszalinie specjalizuje się w zakresie badań nad dziejami Pomorza Zachodniego w XIX i XX wieku (do 1945 roku). Zajmuje się też badaniem źródeł archiwalnych do dziejów Pomorza Zachodniego.
Spotkanie poprowadzi Krzysztof Jedynak z Polskiego Towarzystwa Historycznego - Koło w Koszalinie.
(ejm)

„A w sercu ciągle maj”

  EWA MARCZAK  :: Fot: MARIUSZ CZAJKOWSKI

Kasztany i bzy nie kwitną. Słońce nie przypieka. Dziewczęta nie chodzą po ulicach w zwiewnych sukienkach. Młodsi i starsi ubrani są w odzież jesienno-zimową.

Padają śnieg i grad. Wszystko jest jakoś na opak. Co z tym ocieplaniem się klimatu? Jak tu cieszyć się życiem, mieć siły i chęci do wykonywania codziennych obowiązków? Starsi Panowie, tworzący słynny kabaret, w jednej ze swych piosenek maj uczynili synonimem młodości, witalności, energii.Tymczasem pierwsza dekada trwającego właśnie piątego miesiąca roku zupełnie się z tym nie kojarzy. Według specjalistów od pogody śnieg w maju nie jest podobno czymś nadzwyczajnym.

Strona 4 z 1199

Oglądasz teraz: Start