Miasto - Tygodnik Koszaliński

Anioły i ikony

Galeria Jednego Artysty, klub  „Na Skarpie”, ul. Na Skarpie 17 zaprasza 9 marca o godz. 16.30 na wernisaż malarstwa na drewnie Doroty Kazimierczuk i Wojciecha Kowalskiego z Plonki, woj lubelskie, pod tytułem „Pod Frasobliwym Aniołem”.

Fotografia intymnie

Bałtycka Galeria Sztuki CK105, ul. Zwycięstwa 105 zaprasza 8 marca o godz. 18 na wernisaż  fotografii Wojciecha Druszcza „Portret intymny”.

To jubileuszowa wystawa znanego fotografa i reportera. Zebrał na niej prace powstałe w ciągu pół wieku jego pracy w prasie krajowej i zagranicznej. (dj)

„Prokuratura nie ma żadnych dowodów przeciwko mnie”

- Jestem gotowy na aresztowanie – przyznaje poseł Stanisław Gawłowski, sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej i szef partii w regionie zachodniopomorskim.
Polityk największej partii opozycyjnej podkreśla, że rzucanie na niego podejrzeń m.in. o przyjęcie łapówek, to sprawa polityczna. Powtarza, że osoby, które go obciążają zarzutami, to działacze lub sympatycy Prawa i Sprawiedliwości.
(ejm)

Z koleżankami ze sztafety obroniła wicemistrzostwo

   Małgorzata Hołub-Kowalik  ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Jest kolejny duży sukces na koncie Małgorzaty Hołub-Kowalik. Sprinterka Klubu Lekkoatletycznego Bałtyk Koszalin przyzwyczaiła nas już jednak do tego, że na każdą dużą imprezę jedzie po to, by walczyć o medal.

Tym razem z koleżankami ze sztafety reprezentacyjnej 4x400 metrów została halową wicemistrzynią świata. Polki obroniły tym samym „srebro” wywalczone przed dwoma laty na HMŚ w Portland.

Chcą legalizacji związków jednopłciowych

Partia .Nowoczesna przygotowała projekt ustawy o związkach partnerskich. Jej działacze przyznają, że jednym z celów jest legalizacja związków homoseksualnych.

Partia przedstawia wyniki raportu, według którego w takich związkach w Polsce żyje milion dorosłych, wychowując minimum 50 tysięcy dzieci.
Związek partnerski miałby być zawarty przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego przez dwie pełnoletnie osoby o dowolnej płci, które posiadają pełną zdolność do czynności prawnych.

Zakaz handlu w niedziele wszedł w życie

Przepisy ograniczające handel w weekendy obowiązują w całej Polsce od 1 marca. W tym miesiącu zakupów nie zrobimy 11 i 18 marca. W 2019 roku handlowa będzie tylko jedna niedziela w miesiącu, a od 2020 roku zakupy zrobimy tylko w 7 niedziel w roku.

Czy zakaz handlu w niedzielę spowoduje, że Polacy masowo ruszą do sklepów w piątki i soboty, a w niedzielę okupować będą stacje benzynowe i osiedlowe sklepy, w których za ladą staną ich właściciele? To się wkrótce okaże.

Czarowali dla Julki i małych wokalistów

   Czarowali dla Julki i małych wokalistów  ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Nienasycony kot zjadł książkę z zaklęciami. To przyczyna nieudanych czarów jego pana, wielkiego czarnoksiężnika. Zabawne pomyłki bawią nie tylko dziecięcych, ale i dorosłych widzów spektaklu charytatywnego pt. „Wyczaruję Wam”.
To kolejne przedsięwzięcie Klubu Kobiet, działającego w ramach Północnej Izby Gospodarczej Oddział Koszalin, i Centrum Kultury 105.

Szczęście blisko

Od kilku tygodni jestem bardziej szczęśliwy niż do tej pory. Jako tradycjonalista, zachowałem w domu telefon stacjonarny, którego się nie pozbyłem, bo „zdobyty” został kilkadziesiąt lat temu po latach oczekiwań na zlitowanie ze strony Telekomunikacji Polskiej.

Głupio byłoby zrezygnować, mając świadomość, że mało jest już teraz takich dóbr, zdobywanych uporem, pisaniem licznych podań i próśb, uzasadnianiem konieczności telefonowania itd.Co ma szczęście dzisiejsze do starodawnego telefonu? Otóż od kilku miesięcy atakowany jestem stacjonarnie informacjami o wygrywaniu przeze mnie rozlicznych nagród. Szczęście mam jak, nie przymierzając, pewien zakonnik, który dostaje od bezdomnego dwa samochody.

O ustawie represyjnej

Koszaliński Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej oraz Koszalińskie Porozumienie Stowarzyszeń Służb Mundurowych zapraszają na debatę obywatelską 8 marca (czwartek) o godz. 17 do sali kinowej biblioteki przy placu Polonii 1.

Temat: „Skutki działania ustawy represyjnej z dnia 16.12.2016 r. zabierającej nabyte prawa emerytalne funkcjonariuszom służb mundurowych ". Gościem  będzie prezydent Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych płk w st. spocz. Zdzisław Czarnecki oraz były szef Wojskowych Służb Informacyjnych gen. w st. spocz. Marek Dukaczewski.

Strona 7 z 1296

Oglądasz teraz: Start