Miasto - Tygodnik Koszaliński

"PRO – KONTRA" zaprasza

Obywatelskie Forum Dyskusyjne " PRO – KONTRA " im. Aleksandra Małachowskiego zaprasza mieszkańców Koszalina na otwarte spotkanie dyskusyjne, które odbędzie się 20 lutego (środa) o godz. 16 w siedzibie Unii Pracy przy ul. Piłsudskiego 11-15. Tematyka spotkania : "Razem czy osobno w wyborach do parlamentu europejskiego".

Spotkanie u Amazonek

Zarząd Stowarzyszenia Koszaliński Klub Amazonka zaprasza na spotkanie z przedstawicielami Rady Seniorów, 19 lutego o godz. 17 w siedzibie klubu przy ul. Morskiej 9. Tematem spotkania będzie Rada Seniorów dla Seniorów.

Tydzień pomocy

Od 18 do 22 lutego 2019r. aplikanci Koszalińskiej Izby Adwokackiej uczestniczyć będą w organizacji Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Zainteresowane osoby mogą uzyskać informacje o uprawnieniach jakie przysługują osobom pokrzywdzonym przestępstwem. Dyżury: 18 lutego 2019r., godz. 12-14 – apl. adw. Joanna Jaremczykowska, 19 lutego 2019r. godz. 12-14 – apl. adw. Oliwia Kasperska, 20 lutego 2019r., godz. 9-11 – apl. adw. Marta Grzybowska, 21 lutego 2019r., godz. 9-11 – apl. adw. Dagmara Popowicz, 22 lutego 2019r., godz. 9-11 – apl. adw. Paulina Ordak. Spotkania odbędą się w Okręgowej Radzie Adwokackiej przy ul. Piłsudskiego 56 w Koszalinie.

STOP SMOG!

Klub Bałtyk KSM Na Skarpie zaprasza na spotkanie o nazwie "Czyste powietrze w Twoich rękach", 18 lutego o godz. 16.30, ul. Spokojna 48.

Moda jest dla nas

 Wystawa The Nord Fashion :: Fot: Magda Pater

Jak powiedziała podczas wernisażu Iza Madajczyk, szefowa Bałtyckiej Galerii Sztuki, rok 2019 rozpoczęto w tej galerii prezentacją dokonań lokalnych. 1 lutego otwarto tam wystawę koła naukowego The Nord Fashion działającego na Politechnice Koszalińskiej od 2013 roku, a zatytułowaną „Slow fashion”.

Kreacje, jakie zobaczyliśmy na wystawie zaprezentowano pierwszy raz w trakcie pokazu mody podczas jubileuszu 50-lecia Politechniki Koszalińskiej i 20-lecia Instytutu Wzornictwa w czerwcu 2018 r. Teraz poznaliśmy tajniki powstawania projektu sukni czy spodni od momentu zainspirowania się projektantki po efekt końcowy. I to w dwójnasób, bo niektóre modele na manekinie można było dotknąć, obejrzeć dokładniej niż podczas pokazu, a inne prezentowały autorki na... sobie.

Petsitter, czyli niania na smyczy

 Spacer z psem :: Fot: Magda Pater

Coraz więcej jest hoteli, ośrodków wypoczynkowych, gdzie można pojechać z psem. Psiaki nabrały naszych nawyków i jeśli nawet tego nie lubią, to bez większych problemów podróżują z nami autem, a nawet samolotem. Ale z kotami jest już trudniej, bo one nie lubią wyjazdów. Wyprawa do dalekich, egzotycznych, często gorących krajów lub w górskie rejony nie jest dobrą propozycją dla pupila. A samotna osoba musi się niekiedy poddać leczeniu szpitalnemu. I co wtedy?
Wtedy uruchamiamy rodzinę, przyjaciół, sąsiadów. Pewnym rozwiązaniem jest hotel dla zwierząt, choć one wybrałyby to rozwiązanie jako ostatnie. Od niedawna w Koszalinie jest jeszcze jedna możliwość zapewnienia opieki zwierzakom na czas nieobecności właściciela.

Związkowcy apelują do władz

 Rozmowy :: Fot: Magda Pater

Przedstawiciele Prezydium Zarządu Regionu Koszalińskiego „Pobrzeże” NSZZ „Solidarność” odwiedzili biuro posła Pawła Szefernakera w Koszalinie. Chcieli wręczyć mu pismo ws. stanowiska Komisji Krajowej z 11 grudnia 2018 r. o sytuacji społeczno-gospodarczej i stanie dialogu w Polsce.
Związkowcy chcieli porozmawiać o postulatach NSZZ „Solidarność” dotyczących łamania praw pracowników. W przygotowanym piśmie wzywają rząd do podwyższenia wynagrodzeń osób zatrudnionych w sferze finansów publicznych, aby ich pensje wzrosły proporcjonalnie do przewidzianych na ten rok wynagrodzeń służb mundurowych, pielęgniarek i lekarzy rezydentów.

Publiczny ład

Niebawem koszalińscy radni pochylą się nad uchwałą wprowadzającą zasady eksponowania reklam wielkoformatowych na terenie miasta. Obecnie prowadzone są konsultacje ze środowiskami, zajmującymi się tą branżą.
Dokument być może będzie gotowy do głosowania w marcu. Zmiana zasad, a właściwie wprowadzenie ich, bo obecnie mamy do czynienia z „wolną amerykanką”, była już zapowiadana w trakcie poprzedniej kadencji, ale radni nie zdążyli jej uchwalić.

Nowa droga obok starej

 ul. Władysława IV w kierunku Jamna :: Fot: Magda Pater

Rusza długo wyczekiwana przez mieszkańców rozbudowa ul. Władysława IV na odcinku od ronda gen. Maczka do węzła z drogą ekspresową S6. Wykonawcą jest firma Strabag, która ma zakończyć prace najpóźniej do końca października 2022 roku. Całkowity koszt robót to ponad 32,6 mln złotych, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej może wynieść do 85 procent.
Piotr Jedliński, prezydent Koszalina, podkreśla, że obok już istniejącej powstanie zupełnie nowa droga. – Zyskamy drogę dwupasmową, z chodnikami i ścieżkami rowerowymi, z pętlą autobusową przy ulicy Duńskiej, zatokami autobusowymi z przystankami, a także miejscem, jakiego u nas jeszcze nie było, czyli zatoką do ważenia pojazdów – wylicza włodarz miasta.

Strona 7 z 1381

Oglądasz teraz: Start