Miasto - Tygodnik Koszaliński

Amazonki zapraszają

Stowarzyszenie Koszaliński Klub Amazonka zaprasza koszalińskie amazonki na spotkanie organizacyjne, na którym omawiany będzie wyjazd integracyjny oraz impreza pod nazwą „Kulą w raka”, a także omawiany będzie plan pracy klubu.

Spotkanie  odbędzie się 28 sierpnia o godz. 17 w siedzibie klubu przy ul. Morskiej 9.

Początek sezonu

Zawodniczki zespołu Energa AZS Koszalin oraz Zarząd Klubu Piłka Ręczna Koszalin SA serdecznie zapraszają na prezentację drużyny przed sezonem 2018/2019 PGNiG Superligi Piłki Ręcznej Kobiet.

Prezentacja odbędzie się w poniedziałek 27 sierpnia o godz. 19 w City Box Koszalin przy Rynku Staromiejskim 14 w Koszalinie.

Dyżury radnych

W poniedziałek, 27 sierpnia, w godz. 18-19, w siedzibie Rady Osiedla „Jamno-Łabusz” przy ul. Koszalińskiej 68 dyżurować będą przedstawiciele RO – Maciej Mielczarek i Cezary Kopyłowski.

We wtorek, 28 sierpnia, w godz. 16-17 w siedzibie Rady Osiedla „Morskie” przy ul. Spokojnej 48 dyżurować będzie radna Dorota Chałat oraz przedstawiciele RO – Kazimierz Prus i Wiesław Rybicki. W środę, 29 sierpnia, w godz. 17-18 w siedzibie Rady Osiedla „Unii Europejskiej” przy ul. Fińskiej 35 dyżurować będą radni Izabela Wilke i Artur Wiśniewski oraz Jakub Pusz, przedstawiciel RO.

Będą świętować przeciwlotniczy

   Będą świętować przeciwlotniczy   ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

W 1918 roku zakończyła się I wojna światowa, zwana przez jej współczesnych Wielką Wojną, na skutek czego Polska odzyskała niepodległość. Odrodzone państwo od razu przystąpiło do budowania sił zbrojnych.

Dlatego w tym roku swoje stulecie świętuje także Polska Broń Przeciwlotnicza. Centralne obchody tego jubileuszu odbędą się w Koszalinie 30 i 31 sierpnia.
Ważne wydarzenia w ramach jubileuszu:

Radni (nie)zaradni?

Praca w mediach czasem przypomina mi pracę w infolinii. Są dni, kiedy od rana do wieczora telefon nie przestaje dzwonić.

Mieszkańcy skarżą się na brud i wszechobecne śmieci w swojej dzielnicy, nieprzycięte gałęzie drzew, nierówne chodniki, dziury w ulicach, ranne zwierzęta i hałasujących sąsiadów. Na pytanie, gdzie dzwonili wcześniej, część z nich uczciwie przyznaje, że nigdzie, bo przecież dziennikarz powinien się zająć takimi sprawami.

Nowy peron w Koszalinie?

   Nowy peron w Koszalinie?  ::  Fot:   Marcin Torbinski

Pomysł wybudowania przystanku kolejowego Koszalin Północ nie jest nowy. Mówiło się o tym już w latach 80.

Nigdy nie został jednak zrealizowany. Teraz pojawia się nadzieja na to, że nowy peron pod wiaduktem przy ulicy Władysława IV powstanie przy okazji modernizacji linii Trójmiasto-Szczecin.

Żołnierze z Westerplatte

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich miłośników historii 3 września, o godz. 17 do sali konferencyjno-kinowej, plac Polonii 1, na premierę filmu „Żołnierze z Westerplatte w Koszalinie”.

Film zrealizowany przez koszalińskich pasjonatów historii - Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznej GRYF i Studio Filmowe JART opowiada o zapomnianym, regionalnym wątku historycznym z 1945 roku.

Pomoc dla młodej piłkarki

Karolina Kawałek ma 15 lat i jest obiecującą zawodniczką UKS Victoria SP 2 Sianów.

Niestety dziewczyna chwilowo nie może się oddawać swojej pasji, którą jest piłka nożna, bo doznała kontuzji. Co prawda przeszła już operację zerwanych więzadeł krzyżowych, ale rachunek do uregulowania pozostał. Sianowski klub sportowy prosi o pomoc finansową dla Karoliny i wystawia na licytację cenne sportowe gadżety.

Reakcja

Przyzwyczajamy się do wszystkiego, nawet najgorsze wydarzenia i wiadomości stają się z czasem czymś normalnym, nie powodują refleksji. Obojętniejemy. Oczywiście zjawisko to można wytłumaczyć nie tylko z psychologicznego punktu widzenia.

W naszej naturze tkwi wiele elementów, które powodują, że wypieramy ze świadomości prawie wszystko, co mogłoby obciążać nasze sumienie. Chcemy czuć się komfortowo.

Strona 7 z 1344

Oglądasz teraz: Start