Miasto - Tygodnik Koszaliński

Rekordowa kwota kwesty na cmentarzach

Prawie 92 tys. zł zebrali wolontariusze Hospicjum im. M.M.Kolbego, którzy prowadzili kwesty 1 listopada nie tylko na koszalińskiej nekropolii .
W tym roku podczas zbiórki na cmentarzach w Koszalinie, Sianowie, Biesiekierze, Mielnie, Białogardzie, Bobolicach i, po raz pierwszy, w Polanowie.

Śpiewająco pomogą Domowi Miłosierdzia

Charytatywny koncert pieśni neapolitańskich odbędzie się w niedzielę, 19 listopada, o godz. 19.00 w Filharmonii Koszalińskiej. Jego organizatorami są Rycerze Kolumba i Fundacja Miłości oraz Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia.
Wystąpią Iwona i Piotr Kaczmarkowie, sopranistka liryczna i tenor dramatyczny, oraz ich synowie, Adam, tenor, i Wojciech, bas baryton. Dochód z koncertu będzie przeznaczony na pokrycie długów stowarzyszenia Dom Miłosierdzia, które pomaga za darmo ubogim, bezdomnym, uzależnionym, samotnym, kobietom w trudnej sytuacji życiowej.

Są pieniądze na świetlice dla mam z dziećmi

51.306, 95 złotych udało się zebrać podczas koncertu Zakopower  i Atom String Quartet w Filharmonii Koszalińskiej. Muzyków zaprosiła Fundacja „Zdążyć z Miłością”, opiekująca się m. in. samotnymi matkami z dziećmi.

Pieniądze z koncertu będą przeznaczone na remont poddasza w kamienicy przy ul.Jana z Kolna, aby można na nim urządzić świetlicę dla podopiecznych fundacji.  Prowadzi ona dwa mieszkania chronione dla bezdomnych matek z dziećmi.
(ejm)

Katedralne organy i MasterSzefik

Kiedyś miały brzmienie romantyczne, obecnie mają barokowe. Na samym początku za wytwarzanie powietrza dostarczanego do piszczałek odpowiadali trzej kalikanciści, teraz wszystko jest zautomatyzowane.

Trwa generalny remont organów w koszalińskiej katedrze. To pierwsze tak poważne prace od kilkudziesięciu lat. Podkreślmy – jest to najcenniejszy, prawie 120-letni instrument organowy w naszym województwie – ma aż 50 głosów i jest w pełni oryginalny.

Prezes wśród VIP-ów

  Kazimierz Okińczyc podczas gali w Warszawie.      ::  Fot:  Mariusz Czajkowski

W Warszawie spotkali się najważniejsi ludzie biznesu, kultury, samorządu i ochrony zdrowia. W piątek, 27 października, po raz piąty odbyła się gala magazynu VIP. Nagrodę odebrał między innymi prezes KSM „Przylesie” Kazimierz Okińczyc.

Tu spotykają się najważniejsi menadżerowie z całej Polski. Galę organizuje redakcja magazynu VIP – wydawnictwa co kwartał trafiającego do ludzi z kręgów polityki, kultury, biznesu oraz nauki. Doroczna gala VIP to okazja do rozmów na gruncie towarzyskim i nagrodzenia tych, którzy w swoich branżach się wyróżniają.

Wygodne życie? A tak!

Na każdego przychodzi czas, kiedy nie kupi butów, które trudno szybko wsunąć na stopy i rozkładanej wersalki o skomplikowanej konstrukcji. W pewnym wieku zaczynamy sobie cenić funkcjonalność i wygodę ponad okrzyki mody.

Obecnie w Polsce żyje ok. 9 mln osób uznawanych za seniorów, a liczba ta tylko rośnie. To dla nas pojawiają się szczotki i grzebienie z pogrubioną rączką i kijki nie do selfie, a chwytania przedmiotów z wyższych półek oraz podłogi. Telefony i piloty z dużymi klawiszami już są. Poręcze przy wszystkich schodach na terenie miasta też.

O Piłsudskim

Koszaliński Komitet Obrony Lewicowych Tradycji zaprasza mieszkańców Koszalina na debatę obywatelską 1listopad (piątek) o godz. 11 w siedzibie Unii Pracy przy ul. Piłsudskiego 11-15.

Temat debaty: „Piłsudski jako socjalista”.

Kambek, czyli powrót

Teatr Propozycji „Dialog” zaprasza 9 listopada o godz. 19 do swojej siedziby, ul. Grodzka 3, na monodram „Kambek” w wykonaniu Katarzyny Ulickiej-Pydy.

Autorem jest Ryszard Ulicki, spektakl wyreżyserował Gabriel Gietzky. Bilety do nabycia w biurze  teatru. (dj)

Unia Pracy zaprasza

Unia Pracy zaprasza na Konferencję Programową organizowaną przez Koszalińskie Porozumienie Lewicy na temat „Dlaczego jestem symetrystą - argumenty za i przeciw ".

Konferencja odbędzie się  8 listopada o godz. 17 w siedzibie Unii Pracy przy ul. Piłsudskiego 11-15.

Strona 7 z 1257

Oglądasz teraz: Start