Miasto - Tygodnik Koszaliński

Kolejna porażka Gwardii

Po raz szósty z rzędu Gwardia Koszalin musiała przełknąć gorycz porażki w rozgrywkach piłkarskich II ligi. Tym razem przegrała na wyjeździe z Garbarnią Kraków 1:3.
Wprawdzie koszalinianie objęli prowadzenie w 13 minucie po tym jak rzut karny wykorzystał Wojciech Zyska, ale już po pięciu następnych minutach był remis po strzale Serhija Krykuna, a później jeszcze w pierwszej połowie, bo w 37 i 41 minucie kolejne bramki dla gospodarzy zdobył Tomasz Ogar i było 3:1 dla Garbarni. Taki rezultat utrzymał się już do końca meczu.

Bałtyk liderem, Leśnik z pierwszym zwycięstwem

 W AKCJI   :: Fot: Mariusz Czajkowski

W piątej kolejce spotkań w grupie zachodniopomorskiej piłkarskiej IV ligi obie drużyny z naszego regionu zanotowały zwycięstwa.

Bałtyk Koszalin po wyjazdowej wygranej z Iną Goleniów objął prowadzenie w tabeli, a Leśnik Manowo pokonując Olimpa Gościno zanotował pierwsze zwycięstwo w sezonie. Zespół Bałtyku ma już na początku sezonu spore problemy kadrowe, ale radzi sobie jak dotychczas bardzo dobrze. Koszalińska drużyna prowadzona przez trenera Mariusza Lenartowicza wygrała z Iną 3:1.

Ze zmiennym szczęściem w pierwszych sparingach

Koszykarze AZS Koszalin rozegrali pierwsze sparingi przedsezonowe. Uczestniczyli oni w turnieju w Toruniu i zanotowali wygraną oraz przegraną.

W pierwszym spotkaniu zwyciężyli Trefla Sopot 107:106. Podopieczni trenera Dariusza Szczubiała dominowali przez większa część meczu, a w trzeciej kwarcie po kilku celnych rzutach z dystansu prowadzili nawet różnicą 14 punktów. W końcówce jednak rywale niwelowali różnicę. Koszalinianie zachowali jednak zimną krew i wygrali jednym punktem.

Żegnaj lato...

Rada Osiedla Śródmieście zaprasza mieszkańców na festyn pn. „Żegnaj lato – witaj jesień”.

Impreza artystyczno-widowiskowa odbędzie się 3 września o godz. 11 na Rynku Staromiejskim. W programie m.in. występy artystyczne i konkursy.

Koncert Wilków – rozdajemy wejściówki!

W sobotę, 2 września, w koszalińskim amfiteatrze na zaproszenie Telewizji Kablowej Koszalin wystąpi zespół Wilki.Początek koncertu o godz. 19.

Wstęp jest bezpłatny, jednak ze względów bezpieczeństwa ochrona przy bramach wejściowych będzie wydawać bezpłatne wejściówki. Ich liczba jest ograniczona liczbą miejsc siedzących w obiekcie. Dla osób, które chcą mieć pewność, że wystarczy dla nich wejściówek mamy konkurs. Wystarczy przyjść do naszej redakcji z aktualnym wydaniem „Miasta”. Pierwszych 10 osób otrzyma podwójne wejściówki. Zapraszamy!

NOWY NUMER TYGODNIKA MIASTO JUŻ W SPRZEDAŻY

 MIASTO   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Nowy numer Tygodnika Miasto w sprzedaży w każdy piątek, a w nim: najważniejsze informacje tygodnia z naszego miasta, ciekawe, interesujące reportaże, najwięcej zdjęć z najciekawszych wydarzeń.
UWAGA!!! Kupując  Tygodnik MIASTO otrzymujesz dodatkowo, przejrzysty, 32-stronicowy program telewizyjny z opisami większości kanałów. CENA GAZETY BEZ ZMIAN!

Do dworca nie dojedziesz

Jak już informowaliśmy, od środy, 30 sierpnia, ze względu na remont drogi wraz z przebudową przejścia podziemnego zamknięta dla ruchu jest al. Armii Krajowej.

Wjazd na teren budowy możliwy jest jedynie dla mieszkańców, pracowników Poczty Polskiej i PKP, klientów lecznicy oraz pojazdów MZK.
Objazd dla samochodów osobowych odbywa się ulicami: Szczecińską – Mieszka I – Bohaterów Warszawy. Objazd dla samochodów ciężarowych odbywa się ulicami: Dobrzyckiego – Słowiańską –Wołyńską – Syrenki – Bohaterów Warszawy.

Zabytek miesiąca

Od 1 września  muzeum w Koszalinie prezentuje zabytek pochodzący z niezwykle interesującego stanowiska archeologicznego zlokalizowanego nieopodal Borkowa (gmina Malechowo).

W miejscowości tej znajduje się jedyny znany grobowiec kamienny (dolmen), zbudowany w epoce neolitu przez ludność rolniczą zamieszkującą te tereny. Krzemienne ostrze siekiery zostało znalezione na cmentarzysku w Borkowie w czasie międzywojennych prac archeologicznych.

Zapominają o tragicznych nawałnicach

Grupa dzieci z gminy Brusy,  dotkniętej sierpniowymi nawałnicami, wypoczywa w podkoszalińskich Łazach.
Kolonistów z województwa pomorskiego zaprosił na swój koszt właściciel jednego z ośrodków wypoczynkowych. Nad morzem dzieci wraz z wychowawcami zapominają o przeżyciach związanych ze zniszczeniem ich  domów.

Strona 7 z 1236

Oglądasz teraz: Start