Miasto - Tygodnik Koszaliński

Pobiegnijmy na górę

W sobotę, 8  lipca, o godz. 11 rusza maraton Kurs na Górę Chełmską i Górski Półmaraton Pętli Tatrzańskiej. Dla najmocniejszych zawodników przewidziano nagrody.

Organizatorzy sugerują, żeby zostawiać samochody w wyznaczonych miejscach: na parkingach przy ul. Rolnej, Słupskiej i na terenie Leśnej Piątki.

Organowe granie

W piątek, 7 lipca, rusza 51. Międzynarodowy Festiwal Organowy. Pierwszy koncert o godz. 19. 15 w katedrze. Na organach zagra Jerzy Kukla, on też poprowadzi orkiestrę Filharmonii Koszalińskiej.

W programie koncertu recytacja Małgorzaty Orłowskiej-Lewosz. Bilety dostępny w kasie filharmonii i przed koncertem w katedrze.

NOWY NUMER TYGODNIKA MIASTO JUŻ W SPRZEDAŻY

  MIASTO   :: Fot: Mariusz Czajkowski

Nowy numer Tygodnika Miasto w sprzedaży w każdy piątek, a w nim: najważniejsze informacje tygodnia z naszego miasta, ciekawe, interesujące reportaże, najwięcej zdjęć z najciekawszych wydarzeń.
UWAGA!!! Kupując  Tygodnik MIASTO otrzymujesz dodatkowo, przejrzysty, 32-stronicowy program telewizyjny z opisami większości kanałów. CENA GAZETY BEZ ZMIAN!

NIEOCZEKIWANA ZAMIANA MIEJSC...

Kilka minut przed północą patrolujący miasto policjanci zobaczyli daewoo, którego kierujący jechał slalomem. Mundurowi zawrócili i podjęli interwencję.

Zbliżając się do pojazdu zobaczyli, jak mężczyzna, który prowadził samochód zamienia się na miejsca z pasażerem siedzącym obok. Po przejechaniu kilkuset metrów, nagle pojazd się zatrzymał.

Rozpoczęcie prac budowlanych przy ul. Piastowskiej w Koszalinie

  Ruszyła modernizacja ulicy Piastowskiej   :: Fot: Mariusz Czajkowski

W związku z rozpoczęciem prac przy budowie ul. Piastowskiej  (ok. 3 mln złotych, obecnie rozpoczęto prace przy kanalizacji deszczowej) dzisiaj (5 bm.) zamknięty został dla ruchu pierwszy odcinek ulicy (od ul. Młyńskiej  do ul. Jedności).

Pozostała część ulicy Piastowskiej jest czynna dla ruchu  (od ul. Zwycięstwa do ul. Jedności).  Całość przebudowy ma być gotowa do końca br. W zakresie prac m.in. budowa ścieżki rowerowej, parkingów, oświetlenia, chodników.

ZNALEZIONE (I) KRADZIONE

Znalazłeś? Masz możliwość ustalić właściciela? Musisz oddać. Tak stanowi prawo. O obowiązkach znalazcy nie chciał pamiętać 61-latek, który świadomie przywłaszczył sobie cudzy portfel z dokumentami.

Teraz grozi mu za to do 2 lat pozbawienia wolności.Każda osoba, która znajdzie cudzą rzecz, jest zobowiązana do oddania jej właścicielowi. Szczegółowo określają to przepisy kodeksu cywilnego i kodeksu karnego. Niestety nie pamiętał o tym 61-letni mieszkaniec gminy Sianów.

W bibliotece nie wypożyczysz!

Do końca lipca w budynku głównym Koszalińskiej Biblioteki Publicznej trwa okresowa kontrola zbiorów.

Z tego powodu nie są wypożyczane ani na miejscu, ani do domu egzemplarze przechowywane w magazynach przy pl. Polonii 1 (w katalogach są one oznaczone literami: M, MP, MS i MSP). Rewersy złożone na te pozycje będą realizowane dopiero po zakończeniu kontroli zbiorów.

Chcą pomóc bezdzietnym parom

Radni Platformy Obywatelskiej wracają do pomysłu dofinansowania sztucznego zapłodnienia z miejskiego budżetu. Na razie zapowiadają konsultacje z lekarzami i innymi partiami, aby po wakacjach przedstawić szczegółowy program.

Koszt jednej procedury (badania, leki, zabieg zapłodnienia) wynosi 10-15 tys. zł. Dlatego nie wszystkie pary, które nie mogą mieć dzieci w sposób naturalny i zakwalifikowały się do sztucznego zapłodnienia, stać na jego sfinansowanie. Stąd pomysł samorządów, np. Częstochowy, Łodzi, Warszawy, na wsparcie takich par. Jednak do tego konieczny jest szczegółowy program, określający, co ma być dofinansowane.
Radni podkreślają, że ich program ma być merytoryczny, wyzuty z podtekstów politycznych.

Koszalińscy maturzyści znowu powyżej średniej

Nie każdy koszaliński maturzysta, odbierając w piątek, 30 czerwca, świadectwo dojrzałości, miał powody do radości.

Wstępne wyniki pokazują, że w naszym województwie egzamin dojrzałości zdało 74 procent abiturientów z 9 778 osób. 8 procent z tych, którzy matury nie zdali, będzie mogło poprawiać ją dopiero za rok.Średnie wyniki z przedmiotów obowiązkowych w szkołach prowadzonych przez Gminę Miasto Koszalin też są wyższe niż te, uzyskane przez uczniów w całym województwie.

Strona 7 z 1218

Oglądasz teraz: Start