Miasto - Tygodnik Koszaliński

Zbierają dla TPD

Studenci Politechniki Koszalińskiej po raz osiemnasty zbierają pieniądze dla najmłodszych w ramach akcji Wrzuć miedziaka dla dzieciaka.
Głównym organizatorem akcji jest Samorząd Studentów Wydziału Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej.

Tradycyjnie od końca listopada do połowy grudnia żacy przygotowują wiele wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, aby wesprzeć najmłodszych. Studenci mają zapewnione wiele atrakcji, m. in. karaoke, Dres Party, Andrzejki, spektakl w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym. Dochód ze sprzedaży biletów trafi do potrzebujących.

Kraina łagodności w Dialogu

Teatr Propozycji Dialog oraz Wacław Nowicki zaprasza 7 grudnia o godz. 19 na koncert „Kraina Łagodności” z udziałem Małgosi Lipińskiej oraz Radka Brzezińskiego i Bogdana Żołnierowicza. W programie piosenki autorskie, Wolnej Grupy Bukowina oraz znane z tras turystycznych. Bilety do nabycia w kasie TP Dialog i przed koncertem.

Twórczy Koszalin

Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego im. St. Staszica w Koszalinie zaprasza uczniów koszalińskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w II edycji Konkursu Fotograficznego Twórczy Koszalin, organizowanego przez CKU w Koszalinie pod patronatem prezydenta Koszalina i zachodniopomorskiego kuratora oświaty. Temat przewodni tegorocznej edycji konkursu: „Uroki Koszalina”. Regulamin oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie: http://ckukoszalin.edu.pl/konkurs/

Marek Szymaniak w KBP

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza 4 grudnia, na godz. 17.30, na spotkanie z dziennikarzem i reporterem Markiem Szymaniakiem, promującym książkę "Urobieni. Reportaże o pracy". Opowiada ona o historiach zarówno tych, którzy w 1989 zostali siłą wtłoczeni w nowy model gospodarczy, jak i tych, których ukształtował dziki, nadwiślański kapitalizm lat dziewięćdziesiątych.

Giełda prac

Jeśli nie macie pomysłu na świąteczny, urodzinowy czy też imieninowy prezent, koniecznie odwiedźcie koszalińskiego Plastyka (ul. Racławicka 9). To właśnie tam w dniach 3-7 grudnia, od 10 do 18, będzie można nabyć niepowtarzalne przedmioty. Będą to prace malarskie, snycerskie, ceramiczne, rysunkowe oraz fotografie i tkaniny artystyczne, wszystkie wykonane przez uczniów.

Przegląd kina ukraińskiego

Koszaliński oddział Związku Ukraińców w Polsce zaprasza na „II Przegląd Kina Ukraińskiego 2018 – Koszalin & Kołobrzeg". Prezentacja filmów ukraińskich odbędzie się 4, 6 i 7 grudnia (wtorek, czwartek i piątek) w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej im. Joachima Lelewela (plac Polonii 1, Koszalin) w godzinach 17-22 oraz 13 grudnia (czwartek) w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu.

Budowla pod oknami

  Budowla pod oknami       ::  Fot:   Mariusz Czajkowski

Teraz mają widok jak się patrzy. Do mieszkań w pogodne dni zagląda słońce, ale być może niedługo w lokalach zapadnie mrok. Wszystko przez plany miasta.

W miejscu obecnego ma stanąć... 12-metrowy obiekt – wielopoziomowy parking. Mieszkańcy zbierają podpisy i mówią stanowczo: takiej inwestycji nie chcemy!Mieszkańców bloków w kwartale ulic Klemensiewicza, Kotarbińskiego i Tatarkiewicza obiegła informacja, że przed ich oknami, wzdłuż ulicy Akademickiej, ma powstać kilkukondygnacyjny parking, który skutecznie zasłoni widok z okna. Sprawdziliśmy, ile prawdy jest w tej informacji i kto ma takie plany.

Berlin bożonarodzeniowy

Klub „Na Skarpie” organizuje wycieczkę do Berlina. Wyjazd 11 grudnia wczesnym rankiem, powrót późnym wieczorem. W planach zwiedzanie Berlina i wizyta na jarmarkach bożonarodzeniowych.

Koszt 110 zł od osoby. Zgłoszenia: klub „Na Skarpie” KSM „Na Skarpie”, ul. Na Skarpie 17, tel. 94 347-66-58.

Arena Komików Ludzika

W sobotę, 1 grudnia, w Teatrze Variete Muza, o godz. 18, odbędzie się 4. runda edycja eliminacji do finału Festiwalu Ludzik 2018.

Wykonawcy: Paulina Potocka stand-uper, Piotr Laskowski solista kabaretowy, Michał Skubida iluzjonista, Daniel Midas stand-uper. Poza konkursem widzowie będą mogli popróbować swoich sił na scenie, układając wierszyki na zadany temat. Dla najlepszych autorów – atrakcyjne nagrody. Bilety: Teatr Variete Muza oraz www.kupbilecik.pl. Przedsprzedaż: 20 zł, w dniu imprezy 30 zł.

Strona 7 z 1369

Oglądasz teraz: Start